Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Inwazja robotów w SP Brudzew

14 grudzień 2017

O robotach i robotyce słyszy się coraz częściej. Roboty fascynowały ludzi od dawien dawna, zarówno dorosłych jak i dzieci. Zainspirowały i nas.

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści trzecich klas wzięli udział w projekcie „Robot w naszej szkole”. Jego celem było poznanie historii robotów oraz świetna zabawa. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali niesamowite kostiumy, wcielając się w postacie robotów. Najstarsi natomiast zorganizowali dla nich atrakcyjne zajęcia, ciekawie opowiadając historię robotów.

Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wykonali prace plastyczne na temat „Mój robot ze snu”. Najlepsza praca zostanie wysłana na Ogólnopolski konkurs Artystyczny. Wszyscy świetnie się bawili. Najmłodsi w kostiumach robotów dumnie spacerowali po korytarzu wzbudzając ogromne zainteresowanie. Równie ciekawie wyglądali gimnazjaliści w przygotowanych na ten dzień strojach, szczególnie kosmitki w srebrnych spódnicach i skafandrach. To była prawdziwa inwazja robotów! Na kosmicznej imprezie pojawili się także rodzice, filmujący swoje pociechy w akcji.

Może to początek ciekawej przygody z cyberświatem robotów? A może niedługo będziemy mieli możliwość rozwijania swoich pomysłów i kreatywności , możliwość budowania i programowania własnych robotów.

Era robotów nadchodzi!

                                                                                                                  Małgorzata Kornacka

Nadesłano: SP im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech