Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biwak pn. „Akceptuję siebie – nie muszę brać!”

24 maj 2018

W dniach 18 - 19 maja 2018 r. na terenie Leśnictwa Brudzew odbył się Całonocny Integracyjny Biwak pn. „Akceptuję siebie – nie muszę brać!”, którego uczestnikami było 16 chętnych uczniów klas II - III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

Założeniem programowym biwaku było podsumowanie działań prozdrowotnych realizowanych w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Głównym celem było zwiększenie świadomości i kształtowanie zmiany postaw wśród młodzieży dotyczących wpływu alkoholu, tytoniu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych na organizm młodego człowieka oraz wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Biwak rozpoczął się o godzinie 1700. Uczniowie rozbili namioty, a następnie wraz z opiekunami: Panią Anną Tygielską, Elizą Gadomską, Elizą Moszczyńską, Panem Jackiem Włodarczykiem oraz Grzegorzem Ratajczykiem udali się na rajd rowerowy. Po przejechaniu 22 km uczestnicy biwaku powrócili na miejsce biwakowania, by posilić się pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami. Następnie uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy "A", "B", "C" i "D" i od godziny 2000 do ok. 4 rano rywalizowali w różnych konkursach przygotowanych przez pedagogów szkolnych Panią Elizę Moszczyńską i Panią Elizę Gadomską. Był konkurs na tekst piosenki promujący zdrowy styl życia i nawiązujący do programów prozdrowotnych realizowanych w naszej szkole, oraz konkurs polegający na wykonaniu z owocu kukiełki tzw. „owocanki”. Przeprowadzono także konkurs na plakat w technice kolażu. Ponad to zadaniem konkursowym była zabawa w słowa z wykorzystaniem umiejętności gry aktorskiej, w którym udział brali również opiekunowie. Prezentowane przez uczniów pomysły mile zaskoczyły opiekunów. Między konkursami wszyscy uczestnicy biwaku uczyli się piosenek biesiadnych pod czujnym okiem Pani Jadwigi Pilarz, a także rywalizowali w konkursach sportowych.

O godzinie 500 wszyscy uczniowie przystąpili do konkursu plastyczno – literackiego pn. „Autoportret”. Prace zostaną wysłane do biura kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na konkurs ogólnopolski.

Po ogłoszeniu wyników konkursów wszyscy uczestnicy biwaku otrzymali upominki, a następnie udali się do swoich domów.

Nadesłano: SP im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie - Eliza Moszczyńska, Eliza Gadomska

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech