Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Jak nie czytam, jak czytam !

10 czerwiec 2016

W dniu dzisiejszym, w całej Polsce odbywała się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, do której przystąpiła także Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew wraz z biblioteką szkolną ZSG w Brudzewie. Głównym organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” to niespotykana dotąd akcja masowego czytania. Właśnie dzisiaj, 10 czerwca 2016r o godzinie 10:00 w całej Polsce odbywały się podobne akcje. W Brudzewie próbowaliśmy ustanowić rekord czytania w jednym momencie jak największej liczby osób.

Po co to robimy?

Jak wiemy na początku roku 2016 Biblioteka Narodowa opublikowała raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Okazało się, że 63% Polaków nie przeczytało w 2015 roku ani jednej książki. Podczas dzisiejszej akcji chcieliśmy pokazać i udowodnić wszystkim, że my w Brudzewie lubimy czytać i czytamy. Dlatego do akcji włączyły się zarówno klasy młodsze jak i starsze a także nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Udowodniliśmy dzisiaj, że nie jesteśmy statystycznymi Polakami i my czytamy książki.

Uczestnicy akcji utworzyli hasło BRUDZEW CZYTA z ramką dającą efekt obrazu. Warunki techniczne nie pozwoliły nam oddać charakteru przedsięwzięcia, jednak my jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy zgromadzić ponad 400 osób w jednym miejscu i jednym czasie. Najważniejszym momentem całego wydarzenia było głośne czytanie wybranych przez siebie książek. Najmłodsi składali wyrazy po literkach, nieco starsi czytali wyrazy, starsi zaś całymi zdaniami. Efekt głośnego czytania ponad 400 różnych książek w jednym momencie był niesamowity. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili co ucieszyło nas najbardziej. Kolejny raz udowodniliśmy, że czytanie nie jest nudne!.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech