Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
Wydrukuj tę stronę

Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Lipnie

29 czerwiec 2015

Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Lipnie odbył się 7 czerwca 2015 roku.

Organizatorami Turnieju byli: UKS Junior w Lipnie - Urząd Gminy Lipno - Starostwo Powiatowe w Lesznie - Okręgowy Związek Judo - Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Turniej otworzył pokaz skoków spadochronowych  gdzie skoczkowie skacząc do celu trzymali flagi klubowe organizatorów.

W turnieju starowało aż 17 judoków z GKS Kasztelania Brudzew, którzy wypadli rewelacyjnie. Sam turniej zgromadził ok. 200 zawodników z 22 klubów z całej Polski. Naszą grupę wspierała liczna grupa rodziców, którzy pomagali w organizacji wyjazdu.

Pierwszy na matę wyszedł Adam Bartczak w wadze do 36 kg, który wygrał błyskawicznie swoje 2 walki  po to aby w finale zakładając trzymanie sięgnąć po złoto. Postawa Adama wpłynęła bardzo budująco na kolejnych startujących zawodników - Nikodema Chrostka oraz Filipa Wielogórskiego, którzy po dynamicznych walkach zajęli  również 1 miejsce. Do „złotego worka z medalami”  dorzucili swoje trofea Jakub Wojciechowski, Paweł Abramowicz ( po bardzo ciężkich wręcz morderczych walkach wygrał  na punkty) oraz Klaudiusz Tończyk.

Mateusz Kaszyński.

Tak świetny występ przełożył się na rewelacyjny wynik w klasyfikacji drużynowej . GKS „Kasztelania” Brudzew uplasowała się an 3 miejscu tuż za UKS 6 Piła i UKS Judo Lipno.

Jestem bardzo  szczęśliwy z sukcesu moich podopiecznych, którzy dzięki startom w Berlinie oraz udziału we wspólnych walkach z klubem UKS Judo Tuliszków przygotowali się rewelacyjne co przełożyło się na tak wspaniałe wyniki . Teraz przed sekcją  zasłużony relaks na „Półkoloniach z Judo” w pierwszym tygodniu wakacji następnie w  sierpniu judocy wyjeżdżają na obóz sportowy nad morze aby przygotować się bezpośrednio do nowego roku startowego.