Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

„Kto soki pije, ten długo żyje!”

25 luty 2020

Żyjemy w czasach, w których wiele mówi się o zdrowym odżywianiu . Właściwe żywienie ma kluczowy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Niemniej jednak, znając zasady zdrowego trybu życia, nie zawsze mamy czas na ich wprowadzanie do naszego życia.

       Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.

     14 lutego w ramach innowacji „Zdrowe odżywianie przez cztery pory roku” dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II z pomocą swoich wychowawczyń przygotowały pyszny sok owocowo- warzywny.

     Celem przeprowadzonych zajęć było:

- zapoznanie dzieci ze sposobem zrobienia świeżego soku,

- zapoznanie dzieci z wyglądem wyciskarki do soków,

- uświadomienie zachowania ostrożności przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych (tylko pod opieką dorosłych),

- uświadomienie znaczenia picia świeżo wyciśniętych soków dla zdrowia (źródło wielu witamin).

   Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie z pomocą wychowawczyń wyciskały sok z owoców i warzyw, a po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

   Nic nie zastąpi dawki witamin zawartych w owocach i warzywach. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „wąsy”! Otrzymany z owoców i warzyw sok był nie tylko bardzo smaczny ale też bardzo zdrowy , bo nie zawierał cukru i konserwantów.

Opracowanie:

Ilona Wojtczak, Grażyna Pasik

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech