Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”

09 grudzień 2019

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie bierze udział w przedświątecznym projekcie Fundacji Dbam o Mój Z@sięg „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj 2”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Projekt Fundacji Dbam o Mój Z@sięg to wzmacnianie więzi rodzinnych i kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz przeciwdziałanie fonoholizmowi i e-uzależnieniom u dzieci.

W przedświąteczną akcję zaangażowała się cała szkoła. 6 grudnia, w Mikołajki wesoła ekipa Mikołaja, zabawnych elfów i tańczących reniferów (kl. 4a) wręczyła wszystkim uczniom naszej szkoły kartki świąteczne, które otrzymaliśmy od fundacji. Rozdaliśmy 300 kartek! Uczestnicy projektu – nasi uczniowie wypiszą samodzielnie lub z pomocą rodziców (w przypadku najmłodszych uczestników projektu) piękne życzenia i wyślą je pocztą do osób samotnych, starszych, przebywających w szpitalu; osób, które potrzebują ciepłego słowa i wsparcia. Ciepłe, świateczne życzenia z naszej szkoły popłyną też do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole, z którym współpracują: Eliza Gadomska, Eliza Moszczyńska i Elżbieta Grązik.             

Integralną częścią kampanii są dwa konkursy o charakterze indywidualnym i grupowym. Uczniowie klas 1-3 i 4-6 wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Dziękujemy za zaangażowanie w konkursie plastycznym paniom Joannie Siekacz, Romualdzie Kabot, Wiolettcie Przysło, Justynie Sobczak, Małgorzacie Kujawa i Małgorzacie Ciesielskiej.

Koordynator projektu: Małgorzata Kornacka

Nadesłano: SP im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie.

                                                                                              

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech