Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

"Papierosy są do bani!"

04 grudzień 2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Dzień ten ma już ponad 40-letnią tradycję. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Wszystkie inicjatywy, podejmowane w ramach licznie prowadzonych w tym dniu akcji prozdrowotnych, wynikają z Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce i mają charakter priorytetowy.

Jest to akcja realizująca działania zmierzające do ochrony i umacniania zdrowia społeczeństwa.

W naszej szkole w ramach akcji, pedagog szkolny przeprowadziła pogadanki na temat szkodliwości palenia. Pogadanki miały na celu uświadomienie ryzyka, jakie niesie za sobą ten nałóg.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły i dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały się przed społecznością szkolną w części artystycznej” Papierosy są do bani”, w której przedstawiły zgubne skutki tego nałogu.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą dzieci od palenia w przyszłości.

Nadesłano: SP Koźmin.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech