Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

W Brudzewie odbyły się badania mammograficzne

31 październik 2018

W dniu 18 października br. po raz kolejny odbyły się bezpłatne badania mammograficzne zorganizowane przez Urząd Gminy Brudzew. Badania wykonane zostały przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej S.A. z Poznania, który realizuje świadczenia zdrowotne w zakresie profilaktyki raka piersi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Badaniami objęte zostały kobiety z najbardziej zagrożonej zachorowaniem na raka grupy wiekowej, tj. od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Z badań skorzystało 14 mieszkanek Gminy Brudzew. Łącznie w 2018r. badaniom tego typu poddało się 110 pań z terenu Gminy Brudzew.

Musimy pamiętać, że rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny. Badanie mammograficzne nie chroni przed rakiem, ale dzięki szybkiemu wykryciu zmian, mamy szanse na wyleczenie i tym samym – na szybszy powrót do zdrowia.

O kolejnej okazji do wykonania bezpłatnego badania w mobilnym mammobusie który jak zwykle zaparkuje na parkingu przy Urzędzie Gminy Brudzew poinformujemy na stronie internetowej gminy.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech