Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE LAUREATEM KONKURSU OSE!

29 kwiecień 2022

„Historie z sieci wzięte” to konkurs organizowany w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
i wspófinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). 

Zadaniem uczestników było stworzenie komiksów lub innych prac graficznych dotyczących zagrożeń w sieci. 

Uczniowie z klasy trzeciej wzięli udział w tym konkursie. Przygotowali komiks,
w którym przedstawili historię Brzydkiego Kaczątka, którego zmodyfikowane zdjęcie trafiło do sieci. Uczniowie zapoznali się z zasadami ochrony danych osobowych oraz prawem autorskim. Dowiedzieli się, że rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgody. Nawet pozornie niewinny żart może sprawić komuś wiele przykrości, a nam przysporzyć wielu kłopotów.
Udział w konkursie pomógł uczniom zapoznać się z zagrożeniami w sieci oraz wskazał, jak właściwie na nie reagować.

Konkurs ten podzielony został na 4 kategorie wiekowe:

pierwsza skierowana była do uczniów klas 1-3, kolejne klas 4-6, i 7- 8 Szkoły Podstawowej oraz czwarta kategoria dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych. Wpłynęło ponad 1400 prac, z których jurorzy wyłonili 32 wygranych.
Ze wszystkich szkół wybrano po osiem zespołów z każdej kategorii. Cieszymy się ogromnie, ponieważ praca naszych uczniów została nagrodzona i jesteśmy Laureatami tego konkursu. W nagrodę otrzymaliśmy robota edukacyjnego Photon-EDU. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Grzegorz Mendak, Wiktoria Grzelak, Aleksandra Pecyna oraz Amelia Rosiak.

Serdecznie gratulujemy Uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie przygotowali pracę pod opieką wychowawcy p. Renaty Wotalskiej.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech